-درمانی-و-فیزیوتراپی.jpg

ورزش درمانی و فیزیوتراپی

هنگامی که بخشی از بدنتان به درد می آید ممکن است نخستین تمایل شما این باشد که دراز بکشید و استراحت کنید و خود را حرکت ندهید . اما در مورد کمر درد کهنه یا ورم مفصل این کار درست نیست .

در واقع ورزش و حرکت عامل کلیدی کنترل درد است و در بدن مواد ضد دردی به نام آندُرفین ها (endorphins) هستند که در اثر ورزش و حرکت به جریان می افتند . فعالیت بدنی همچنین باعث ریلاکس و آسودگی بافت های بدن می شود و تنش ها و خستگی های روزانه را که اغلب موجب دردهای ماهیچه ای و مفصلی می شوند، برطرف می کند .

ورزش درمانی و فیزیوتراپی
ورزش درمانی و فیزیوتراپی

ورزش همچنین از راه بهبود دادن شرایط بدنی ما، ما را در برابر درد مقاوم می کند به گونه ای که در پی آسیب فوراً احساس درد نمی کنیم . در اثر ورزش و سریع تر شدن گردش خون کلسیم بیشتری به استخوان می رسد و از خطر پوکی استخوان کاسته می شود . ورزش در پیشگیری و تخفیف درد به شکل زیر نقش مهمی دارد :

کمر درد

دراز کشیدن و به پشت خوابیدن بهترین راه مقابله با کمر درد کهنه و مزمن نیست . مطالعات مختلف نشان داده است که ورزش و تقویت عضلات ضعیف کمر بهترین راه بهبود کمر درد فعلی و پیشگیری از کمر دردهای آینده است .

اگر دچار کمر درد کهنه هستید پیش از برنامه ریزی برای ورزش با پزشک یا متخصص فیزیوتراپی مشورت کنید . سپس ورزش های را شروع کنید که به ستون مهره هایتان فشار وارد نیاورد و به آن آسیب نرساند . شنا، دوچرخه سواری یا دوچرخه ی درجا ورزش های خوبی هستند . برنامه ی ورزشی خود را آهسته آهسته شروع کنید . اگر در ورزش تندروی یا زیاده روی کنید احتمال بروز آسیب اضافی دیگری در بین خواهد بود .

ورم مفاصل

ورزش برای جلوگیری از خشکی مفاصل و پیشگیری از دردناک تر شدن آن ها کمک موثری است . پژوهش ها نشان داده اند که ورزش منظم برای نرم شدن حرکات مفصل در التهابات استخوانی – مفاصلی یا اُستئوآرتریت (osteoarthritis) بسیار مفید و موثر است .

برای آگاهی از نوع ورزش مناسب برای ناراحتی مفصلی خود و اینکه مفصل درد شما از چه نوعی است و برای آگاه شدن از توان جسمی خود قبلا با پزشک یا متخصص فیزیوتراپی مشورت کنید .

کلینیک تخصصی درد پردیس با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

زانو درد

بسیاری از پژوهشگران دریافته اند که ورزش دادن ماهیچه های پا برای پیشگیری رویدادهایی نظیر پیچ خوردگی پا، سستی زانو، التهاب وتر و التهابات استخوانی – مفصلی و همچنین برای تسکین درد ناشی از آنها بسیار مفید و موثر است.

در مطالعاتی که در ۱۹۹۴ در فلاند روی ورزشکاران به عمل آمد اثر استراحت، داروهای ضد التهابی، ورزش عضله ی چهار سر ران (ماهیچه ی جلوی ران)، و درمان های دیگر را برای زانو درد با هم مقایسه کردند . معلوم شد در هفتاد درصد افراد مورد مطالعه ورزش دادن عضله بهترین راه درمان زانو درد است .

برای کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید .

برخی از خدمات کلینیک درد پردیس :

درمان دیسک کمر

درمان آرتروز گردن

اوزون تراپی

کمر درد


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.


تماس با کلینیک پردیس

تلفن تماس: ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰

آدرس: تهران، خیابان ولی عصرپایین تر از مطهری کوچه حسینی راد پلاک ۴۸ طبقه همکف

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 09:00-19:00

پنچشنبه 09:00 – 13:00

جمعه: تعطیل

logo-pardis-90

درمانگاه چند تخصصی درد پردیس کلینیک چند تخصصی درد پردیس، مجموعه ای است که جهت درمان دردهای مختلف بدن با دیدگاه تلفیقی برپا شده است در این کلینیک درمان درد با ترکیب روش های طب غربی مدرن و طب مکمل در کلینیک مجهز به دستگاه های پزشکی و درمانی روز جهان با متخصصین پزشکی انجام می گیرد.

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک درمان درد پردیس محفوظ می باشد

Call Now Button