نوار مغز در تهران

دسامبر 19, 2019 1
-مغز-min.jpg

نوار مغز در تهران

نوار مغز در تهران : نوار مغز یا الکتروانسفالوگرام یک روش تشخیصی غیر تهاجمی بدون هیچ گونه درد می باشد . این دستگاه کاملا ایمن بوده زیرا هیچ گونه اشعه ای را ندارد .

نوار مغز در تهران
نواز مغز در تهران

نوار مغز چیست ؟ و در چه مواردی از نوار مغز استفاده می شود ؟

نوار مغز (EEG) در واقع یکی از روش های است که برای ثبت فعالیت های الکتریکی مغز و امواج مغزی به کار می رود . کاربرد آن وقتی است که ما می خواهیم امواج تشنجی را در بیمار ثبت کنیم یا اینکه زمانی که بخواهیم بین امواج تشنج افتراق دهیم از نوار مغز استفاده می شود .

از طریق نواز مغز می توانیم به میزان بروز امواج تشنجی یا اینکه تشنج بیمار کنترل شده یا به دارو جواب داده یا نداده پی ببریم . ممکن است سایر اختلالات دیگری از جمله اختلالات خواب و یا گاهی اوقات لوکالیزه کردن محل اختلال فعالیت مغزی یا ناحیه تومورال هم توسط نوار مغزی تشخیص داده شود .

گاهی اوقات اختلالات روانپزشکی هم توسط نوار مغزی تشخیص داده می شود، هنگام سردرد از نوار مغزی استفاده می شود اما نه در تمامی سردرد ها، معمولا در زمان های که شک به اختلال دیگری همراه با سردرد داشته باشیم مانند شک به بروز تشنج یا یک ضایعه ساختمانی در مغز که سبب مختل شدن امواج مغزی شده باشند .

امواج نوار مغز معمولا توسط تکنسینی که دوره دیده انجام می شود اما تفسیر آن حتما باید توسط متخصص بیماری های مغز و اعصاب انجام شود .

آمادگی قبل از انجام نوار مغز در تهران

قبل از نوار مغز لازم است که بیمار یک سری آمادگی ها داشته باشد، که حتما به بیمار قبل آن اطلاع داده می شود . از جمله اینکه پوست سر باید تمیز باشد و قبل از انجام نوار مغز بیمار کاملا سر خود را شسته باشد، به طوری که مو و پوست سر فرد تمیز باشد .

در صورت مصرف هر گونه دارو بهتر است پزشک خود را مطلع سازید .

به مدت 8 – 12 ساعت فرد باید از مصرف هر نوع مواد غذایی و نوشیدنی های حاوی کافئین بپرهیزد .

مدت زمان خوابیدن قبل از انجام نوار مغز مورد ارزیابی قرار می گیرد زیرا تاثیری در نتیجه نوار مغز دارد . معمولا در بزرگسالان خوابیدن بیش از 4 – 5 ساعت و در کودکان خوابیدن بیش از 5 – 7 ساعت ممنوع می باشد .

ناشتا بودن در شب قبل یا در روز انجام تست ضرورتی ندارد و زیرا ممکن است سبب افت قند شود و افت قند تاثیر بر روی نتیجه تست خواهد داشت .

نحوه انجام نوار مغز در تهران

ابتدا فرد بر روی صندلی می نشیند سپس تکنسین الکترودهای کوچکی را به سر فرد متصل می نماید . گاهی ممکن است به منظور دریافت امواج مغزی از ژل مخصوص در محل اتصال الکترود ها استفاده گردد . سپس این امواج توسط ماشین پلی گراف بر روی کاغذ ثبت می شود .

نتیجه گیری

نوار مغز یک روش کاملا ایمن است اما در افراد مبتلا به بیماری صرع ممکن است باعث تشنج شود . به منظور ارزیابی برخی از بیماری ها نوار مغز یکی از بهترین روش های تخشیص بدون درد می باشد .

برخی از خدمات کلینیک چند تخصصی درد پردیس:

نوار عصب و عضله

طب سوزنی

بلوک عصبی

مگنت تراپی


1 دیدگاه

  • شیوا

    ژانویه 21, 2019 در 9:08 ق.ظ

    سلام وقت بخیر، هزینه نوار مغز چقدر میشه و عوارضی نداره ؟

    پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.


تماس با کلینیک پردیس

تلفن تماس: 09199495132 – 88846132 – 88309717 -021

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان جم (فجر) ، روبروی بیمارستان جم

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 09:00-19:00

پنچشنبه 09:00 – 13:00

جمعه: تعطیل

آخرین مطالب

logo-pardis-90

درمانگاه چند تخصصی درد پردیس کلینیک چند تخصصی درد پردیس، مجموعه ای است که جهت درمان دردهای مختلف بدن با دیدگاه تلفیقی برپا شده است در این کلینیک درمان درد با ترکیب روش های طب غربی مدرن و طب مکمل در کلینیک مجهز به دستگاه های پزشکی و درمانی روز جهان با متخصصین پزشکی انجام می گیرد.

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک درمان درد پردیس محفوظ می باشد

Call Now Button