لیزر تراپی زانو

آوریل 15, 2019 0
-تراپی-زانو.jpg

لیزر تراپی زانو چیست ؟

لیزر تراپی زانو : لیزر یک نور پر انرژی است که سالیان طولانی است که در صنعت پزشکی کاربرد دارد . لیزر تراپی یک روش درمانی بسیار موثر در درمان بیماری ها به شمار می آید، که سبب می شود تا سرعت بهبود بیماری با استفاده از آن افزایش یابد . به همین منظور مهم ترین مزیت این روش درمانی تسریع در روند بهبود و کاهش هزینه های درمانی است .

لیزر تراپی زانو
لیزر تراپی زانو

انواع لیزر تراپی زانو

لیزر ها انواع مختلفی دارد که در کلینیک های درد از لیزر های با توان های مختلف با توجه به میزان و نوع بیماری متفاوت خواهد بود . در واقع لیزر دارای توان های متفاوت اعم از کم توان، پر توان و یا با توانی بسیار بالا نیز می باشد .

در واقع لیزر های پر توان سبب کاهش التهاب نیز می شود و در صورت ابتلا به بیماری های دیسک کمر و گردن روند بهبود سریع تر انجام خواهد شد .

لیزر تراپی به دو شکل صورت می گیرد . ابتدا لیزر تراپی سطحی با استفاده از پروب های مخصوص فیزیوتراپی انجام می گیرد . این روش برای درد های مفاصل، نقاط دردناک یا درمان های کمکی بعد از اعمال جراحی می باشد .

لیزر تراپی پیشرفته یا جراحی دیسک با لیزر در اتاق عمل با بی حسی موضعی بدون بیهوشی عمومی صورت می گیرد و یک روش جایگزین برای جراحی باز دیسک های کمری است .

لیزر تراپی زانو

بزرگترین و مهمترین مفصل بدن زانو می باشد که بیشتر از دیگر مفاصل بدن در معرض تخریب و حوادث قرار دارد . بهترین راه تشخیص علت درد و بیماری زانو معاینه و بررسی های لازم فیزیکی و عکس های ساده نیز می باشد . یکی از بهترین روش های درمان درد و بیماری های زانو لیزر تراپی نیز می باشد .

چه افرادی نمی توانند از لیزر تراپی استفاده نمایند ؟

استفاده از لیزر تراپی در دوران بارداری بهتر است انجام نشود .

در صورتی که ناحیه مورد نظر لیزر تراپی دچار عفونت شده باشد بهتر است استفاده نشود .

در صورت مصرف برخی از داروها که حساسیت نسبت به نور لیزر دارند بهتر است استفاده نشود و در صورتی که قصد انجام لیزردرمانی را دارید شرح کاملی از بیماری و مصرف دارو های خود به پزشک اعلام نماید تا در صورت لزوم این درمان انجام گردد .

در صورت تومور های بدخیم پوستی و ضربان ساز مصنوعی در قفسه سینه به هیچ عنوان از لیزر درمانی استفاده نشود.

کلینیک چند تخصصی درد پردیس با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . جهت درمان و انتخاب روش درمانی مناسب با توجه به شرایط خود می توانید با متخصصین درد در کلینیک درد در تهران مشورت نمایید، برای مشاوره تخصصی با شماره های ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک درد پردیس مراجعه کنید .

لیزر سرد چگونه عمل می کند ؟

لیزر های کم توان یا سرد، یک نوع دستگاه دستی است که امکان ارتباط مستقیم با ناحیه آسیب دیده در این روش درمانی نیز وجود دارد . در لیزر های سرد فوتون های غیر گرمایی حاوی نور وجود دارد که این فوتون ها از طریق پوست وارد بدن می شود و به سلول های آسیب دیده نفوذ می کنند و این روند سبب درمان ناحیه آسیب دیده می شود .

نتیجه گیری

لیزر تراپی یک روش کاملا بدون عارضه است در صورتی که تمایلی به انجام جراحی ها و بیهوشی های عمومی ندارید، لیزر تراپی بهترین روش درمان به شمار می آید . لیزرتراپی کاربرد های بسیار زیادی در جراحی و درمان های غیر جراحی دارد  . در صورتی که در انتخاب روش درمانی خود به مشورت نیاز دارید می توانید برای مشاوره تخصصی با متخصصین درد در بهترین کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید .


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.


تماس با کلینیک پردیس

تلفن تماس: ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰

آدرس: تهران، خیابان ولی عصرپایین تر از مطهری کوچه حسینی راد پلاک ۴۸ طبقه همکف

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 09:00-19:00

پنچشنبه 09:00 – 13:00

جمعه: تعطیل

logo-pardis-90

درمانگاه چند تخصصی درد پردیس کلینیک چند تخصصی درد پردیس، مجموعه ای است که جهت درمان دردهای مختلف بدن با دیدگاه تلفیقی برپا شده است در این کلینیک درمان درد با ترکیب روش های طب غربی مدرن و طب مکمل در کلینیک مجهز به دستگاه های پزشکی و درمانی روز جهان با متخصصین پزشکی انجام می گیرد.

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک درمان درد پردیس محفوظ می باشد

Call Now Button