-سوزنی.jpg

طب سوزنی

تا به امروز از خودتان پرسیده اید که چه مقدار از درد، وقت و سرمایه تان برای رسیدن به درمان، کاهش وزن و یا زیبایی مطلبتان صرف کرده اید و مهم تر این است که آیا به نتیجه دلخواه خود رسیده اید . ما با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا در زمینه زیبایی، کاهش وزن و درمان بیماری ها با طب سوزنی به نتیجه دلخواه تان یاری کنیم . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

 • فواید طب سوزنی
 • خطرات طب سوزنی
 • هزینه طب سوزنی
 • عوارض طب سوزنی
 • طب سوزنی برای زیبایی پوست
 • مراقبت بعد از طب سوزنی
 • طب سوزنی چیست
طب سوزنی
طب سوزنی

طب سوزنی چیست ؟

طب سوزنی می تواند برای کنترل دردهای ناشی از علت های گوناگون از سردردها و کمر دردها گرفته تا درد مربوط به اختلال مفصل آرواره ای – گیجگاهی یا TMD و درد مربوط به ورم مفاصل و پیچ خوردگی یا کشش عضلانی کمک کننده و مفید باشد . متخصصان طب سوزنی برای رفع مشکلات دیگر بدن نیز این تکنیک را به کار می برند . طب سوزنی روشی است که برای درمان انواع بیماری ها و زیبایی پوست نقش بسزایی دارد .

آیا طب سوزنی زیان می رساند ؟

متخصصان طب سوزنی امروزی سوزن های ضد زنگ گندزدایی شده ی نازکی را به کار می برند که معمولا خیلی عمیق فرو نمی رود . شاید نیم سانتی متر فرو رود و بیمار احساس ناراحتی نمی کند . در واقع یک فرد ممکن است در روزهای مختلف یا در بخش های مختلف بدن احساس متفاوتی داشته باشد . هنگامی که درمانگر سوزن را دستکاری می کند و می پیچاند ممکن است بیمار احساس سوزش یا درد بسیار کمی دارد . چینیان این احساس را نشانه ی آن می دانند که سوزن در حال تحریک بسیج انرژی و نیروهای حیاتی بدن است .

آیا طب سوزنی موثر است ؟

در نشریه پزشکی چین ادعا شده است که بسیاری از حالات بیماری را از راه طب سوزنی با موفقیت درمان کرده اند . امروزه تحقیقات علمی در اطراف طب سوزنی هنوز ادامه دارد . بعضی از پزشکان معتقدند طب سوزنی از راه تحریک سیستم های عصبی باعث رها شدن اندرفین ها (endorphins) که مواد ضد درد طبیعی موجود در خود بدن هستند، و ترشح مواد دیگری مانند ACTH (هورمون محرک قشر غده ی فوق کلیوی)، که هورمون ضد التهاب ضد التهاب است، و همچنین باعث رها شدن پرستا گلاندین های شفا بخش در بدن می شوند .

دکتر حسن محمدی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۹۱۲۲۰۵۷۲۴۶ – ۲۲۳۸۳۶۶۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

عوارض طب سوزنی

اکثر درمان های طب سوزنی عوارض و آثار جانبی ندارد، هر چند بعضی از افراد در شروع درمان با طب سوزنی دچار تهوع یا سر درد می شوند، که این عارضه بسیار نادر است و عوارض دیگری گزارش نشده است .

بهترین راه پرهیز از مشکلات این است که به درمانگر با تجربه آموزش دیده و دارای مجوز از سازمان های وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مراجعه  نمایید . و مطمئن باشید حتما از سوزن های تمیز و ناآلوده و یکبار مصرف استفاده می کند . سوزن های چند بار مصرف خطر انتقال عفونت های موضعی پوست و حتی خطر انتقال ایدز و هپاتیت و امثال آن را در پی دارد .

هشت دلیل این که چرا طب سوزنی برای کودکان مفید است .

 1. درمان آسم و آلرژی
 2. افزایش قدرت ایمنی بدن
 3. افزایش سلامت سیستم گوارش
 4. تسکین دهنده درد
 5. کاهش استرس و اضطراب
 6. شناخت بهتر بدن
 7. آشنایی با نحوه ریلکس شدن
 8. آشنا شدن با راه های متنوع از شناخت محیط پیرامون

برای کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید .

برخی از خدمات کلینیک درد پردیس :

درمان دیسک کمر

درمان آرتروز گردن

اوزون تراپی

کمر درد


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.


تماس با ما

تلفن تماس: 2057246 0912 – 22383662 021

آدرس: سعادت آباد، انتهای ریاضی بخشایش،روبروی بیمارستان عرفان، کلینیک درد افتخار

ساعات کاری: شنبه-سه شنبه-چهارشنبه 16:00-19:00

یک شنبه 10:00 – 12:00

پنج شنبه و جمعه: تعطیل

229logo-dr

درمانگاه چند تخصصی درد پردیس کلینیک چند تخصصی درد پردیس، مجموعه ای است که جهت درمان دردهای مختلف بدن با دیدگاه تلفیقی برپا شده است در این کلینیک درمان درد با ترکیب روش های طب غربی مدرن و طب مکمل در کلینیک مجهز به دستگاه های پزشکی و درمانی روز جهان با متخصصین پزشکی انجام می گیرد.

کلیه حقوق این قالب برای دکتر حسن محمدی محفوظ می باشد

Call Now Button