-شانه-درد-با-طب-سوزنی.jpg

درمان شانه درد با طب سوزنی

درمان شانه درد با طب سوزنی : مفصل شانه یکی از مفاصل پیچیده بدن به شمار می آید که دامنه حرکتی آن بسیار زیاد می باشد . گردش خون در مفصل شانه به نسبت دیگر مفاصل بدن بسیار کم می باشد به همین خاطر میزان آسیب دیدگی در آن بیشتر خواهد بود . طب سوزنی یکی از روش های درمانی است که سبب بهبود گردش خون خواهد شد .

طب سوزنی یک طب چینی است که سبب افزایش خونرسانی و گردش انرژی حیات می شود . علاوه بر این طب سوزنی سبب تقویت و ریلکس کردن ماهیچه ها و برطرف نمودن درد شانه خواهد شد .

درمان شانه درد با طب سوزنی
درمان شانه درد با طب سوزنی

طب سوزنی یک روش درمانی بسیار آسان و بدون درد می باشد . برخی از افراد تصور می کنند که این روش درمانی دردناک خواهد بود در صورتی که چنین نیست در روش طب سوزنی از سوزن های بسیار ظریف و نازکی استفاده می شود که هیچ گونه دردی به همراه نخواهد داشت .

درمان انواع درد شانه با طب سوزنی

انواع مختلف درد شانه که با طب سوزنی قابل درمان است عبارت است از:

 • آرتروز شانه
 • بورسیت شانه
 • تاندونیت روتاتور کاف
 • سندروم گیر افتادگی شانه
 • شانه‌ی منجمد
 • بی ثباتی شانه
 • تاندونیت عضله‌ی دو سر بازو
 • پارگی لابرال

طب سوزنی چیست ؟

طب سوزنی یکی از شاخه های مهم طب چینی است و طب چینی یک مکتب طبی است می تواند روی درمان کلیه بیماری های انسانی تاثیر بگذارد . امروزه میلیون ها آمریکایی از طب سوزنی برای حفظ سلامتی خود استفاده می کنند . تحقیقات، نتایج مثبتی از استفاده از طب سوزنی برای درمان کمر درد، آرتروز و سردرد را نشان می دهند .

همچنین این روش برای درمان حالت تهوع، فشار خون بالا، گرفتگی های قاعدگی، اختلالات خواب مناسب است . طب سوزنی باعث رها شدن مسکن های طبیعی بدن می شود، مثل اندروفین

سوزن های طب سوزنی نازک و انعطاف پذیر هستند . سوزن های طب سوزنی در عمق های مختلف پوست قرار می گیرند . طب سوزنی کاملا بی خطر است . زمانی مشکل به وجود می آید که سوزن ها استریل نباشند و یا در برخی موارد، معیوب باشند .

علل درد های شانه و درمان با طب سوزنی

درد های شانه علل مختلفی دارد که عبارت است از:

 • آسیب های ورزشی
 • انجام کارهای بالای سر
 • بلند کردن اجسام سنگین
 • حرکات به صورت ناگهانی
 • بد خوابیدن
 • بیماری شانه منجمد
 • آسیب های قدیمی

آنچه اهمیت دارد این است که باید از مفصل نگهداری شود . هر آسیبی که در هر مفصل به وجود آید می تواند در آینده بیماری آرتروز را تسریع کند و سبب ایجاد درد و رسوب کلسیم شود . بنابراین در صورتی که شما مبتلا به درد های مفصلی بوده اید به متخصص مراجعه نمایید و در صورتی که به آسیب های ورزشی مبتلا شدید رعایت نمایید .

اکثر درمان های طب سوزنی عوارض و آثار جانبی ندارد، هر چند بعضی از افراد در شروع درمان با طب سوزنی دچار تهوع یا سر درد می شوند، که این عارضه بسیار نادر است و عوارض دیگری گزارش نشده است .

تعداد جلسات درمان

تعداد جلسات درمان با توجه به نوع آسیب دیدگی، میزان درد و شدت  بیماری متفاوت خواهد بود . تعدا جلسات درمان در ابتدا هفته دو تا سه جلسه خواهد بود و تاثیر طب سوزنی و کاهش درد معمولا در بسیاری از افراد در یک تا دو جلسه مشخص خواهد شد .

مراقبت های قبل و بعد از درمان شانه درد با طب سوزنی

بهتر است بعد از انجام طب سوزنی حداقل به مدت دو ساعت از انجام فعالیت های ورزشی امتناع ورزید .

رعایت تغذیه و خوردن غذاهای سبک و پرهیز از مصرف مواد حاوی کافئین یا نیکوتین به مدت ۹۰ دقیقه قبل و بعد از درمان طب سوزنی ضروری است .

بهتر است در صورت داشتن دستور دارویی طبق نظر پزشک داروهای خود را مصرف نمایید .

نتیجه گیری

سعی کنید در صورت امکان از انجام برخی فعالیت ها که موجب درد در این ناحیه می شود اجتناب ورزید و یا اینکه حرکات شانه را به حداقل برسانید . اگر به طب سوزنی فکر می کنید، برای پیدا کردن بهترین مرکز طب سوزنی در تهران وقت بگذارید . جهت درمان و انتخاب روش درمانی مناسب با توجه به شرایط خود می توانید با متخصصین درد در کلینیک درد در تهران مشورت نمایید، برای مشاوره تخصصی با شماره های۸۸۹۱۶۳۰۱  ۸۸۹۲۵۴۳۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک درد پردیس مراجعه کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید .


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.


تماس با کلینیک پردیس

تلفن تماس: ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰

آدرس: تهران، خیابان ولی عصرپایین تر از مطهری کوچه حسینی راد پلاک ۴۸ طبقه همکف

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 09:00-19:00

پنچشنبه 09:00 – 13:00

جمعه: تعطیل

logo-pardis-90

درمانگاه چند تخصصی درد پردیس کلینیک چند تخصصی درد پردیس، مجموعه ای است که جهت درمان دردهای مختلف بدن با دیدگاه تلفیقی برپا شده است در این کلینیک درمان درد با ترکیب روش های طب غربی مدرن و طب مکمل در کلینیک مجهز به دستگاه های پزشکی و درمانی روز جهان با متخصصین پزشکی انجام می گیرد.

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک درمان درد پردیس محفوظ می باشد

Call Now Button