-ناشی-از-آسیب-عصبی.jpg

درد ناشی از آسیب عصبی

عصب درد (neuralgia) یا درد مربوط به بیماری عصب (neuropathic pain) اصطلاح پزشکی برای درد ناشی از آسیب عصب است . این درد آن گونه که بعضی تصور می کنند یک درد ذهنی نیست – بلکه فقط ناشی از آسیب یا بیماری عصب است . در زیر چند نمونه از این نوع درد را توضیح می دهیم :

درد ناشی از آسیب عصبی
درد ناشی از آسیب عصبی

بیماری اعصاب محیطی

این بیماری مربوط به نقص رشته های عصبی خارج از مغز و نخاع است . بیماری اعصاب محیطی ممکن است به علت های گوناگون، از جمله اعتیاد به الکل، کمخونی، مرض قند، تماس زیاد با مواد شیمیایی صنعتی یا کشاورزی، کمبود یا سوء مصرف بعضی ویتامین ها، یا بعضی داروها پدید آید .

نورالژی عصب سه قلو

نورالژی عصب سه قلو (Trigeminal neuralgia) مربوط به عصبی است که از ریشه ی خود سه شاخه می شود و به چشم، گونه، لب و چانه عصب می دهد، به همین جهت آن را عصب سه قلو می نامند . عصب سه قلو از اعصاب مهم صورت است و کنترل حس دندان ها، دهان، صورت، و حفره ی بینی، و همچنین کنترل حرکات آرواره را به عهده دارد . اگر این عصب دچار آسیب و بیماری شود ممکن است به صورت دندان درد شدید احساس شود . امکان دارد بیمار به دندانپزشک مراجعه کند و به درمان دندان های او بپردازند یا حتی ریشه ی دندانش را بتراشند و عصب کُشی یا به اصطلاح “روت کانال” کنند . ولی این کارها فایده ای ندارد، لذا باید نخست تشخیص داده شود که این درد مربوط به دندان نیست و ناشی از بیماری عصب سه قلو است .

حملات درد ممکن است شدید باشد، اما معمولا تسکین موقتی می یابد و تا چند ماه و حتی چند سال از درد خبری نیست . ولی خیلی از موارد هم هست که حملات درد مکررتر می شود . نورالژی عصب سه قلو بیشتر در سنین بالای هفتاد بروز می کند .

نورالژی پس از زُنا

پس از آن که تبخال های زُنا از روی دنده ها یا جاهای دیگر از بین رفت، ممکن است درد آن به فُرم نورالژی پس از زُنا تا یکسال بعد هم ادامه یابد .

کلینیک تخصصی درد پردیس با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

در مورد درد ناشی از آسیب عصب چه می توان کرد

درمان آسیب عصبی بسته به نوع آسیب فرق می کند . محل آسیب، شدت درد، و عوامل زیربنایی که باعث آسیب عصب شده اند، تعیین کننده ی نوع درمان هستند .

درمان نورالژی عصب سه قلو

پزشکان برای درمان نورالژی عصب سه قلو معمولا دارو تجویز می کنند . اما اگر دارودرمانی اثر نکرد عمل جراحی را توصیه می کنند و مطالعات جدید نشان داده است که برداشت فشار رگ های ریز از روی ریشه ی عصب سه قلو درمان موثری است . در این جراحی رگ های خونی را که بر روی ریشه ی عصب فشار وارد آورده اند از آنجا جدا می کنند یا برمی دارند .

از میان درمان های آلترناتیو گزارش شده است طب سوزنی هم برای درمان درد ناشی از نِورالژی عصب سه قلو موثر بوده است .

درمان نِورالژی پس از زُنا

درمان می تواند از گرمادرمانی، سرمادرمانی تا بلاک عصب، بسته به شدت درد، انتخاب شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید .

برخی از خدمات کلینیک درد پردیس :

درمان دیسک کمر

درمان آرتروز گردن

اوزون تراپی

کمر درد


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.


تماس با کلینیک پردیس

تلفن تماس: ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰

آدرس: تهران، خیابان ولی عصرپایین تر از مطهری کوچه حسینی راد پلاک ۴۸ طبقه همکف

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 09:00-19:00

پنچشنبه 09:00 – 13:00

جمعه: تعطیل

logo-pardis-90

درمانگاه چند تخصصی درد پردیس کلینیک چند تخصصی درد پردیس، مجموعه ای است که جهت درمان دردهای مختلف بدن با دیدگاه تلفیقی برپا شده است در این کلینیک درمان درد با ترکیب روش های طب غربی مدرن و طب مکمل در کلینیک مجهز به دستگاه های پزشکی و درمانی روز جهان با متخصصین پزشکی انجام می گیرد.

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک درمان درد پردیس محفوظ می باشد

Call Now Button