تاثیر فیزیوتراپی در درمان بیماری ها

آوریل 22, 2019 0
-فیزیوتراپی-در-درمان-بیماری-ها.jpg

تاثیر فیزیوتراپی در درمان بیماری ها

تاثیر فیزیوتراپی در درمان بیماری ها: فیزیوتراپی Physiotherapy راهی برای زندگی سالم است . شاید تا به حال دقت کرده باشید که چهره بیماری ها تغییر کرده است و از سرخک، فلج اطفال و بیماری های واگیردار خبری نیست و بیماری های غیرواگیردار بیشتر مطرح هستند که از جمله سکته های قلبی، سکته های مغزی، اختلالات عضلانی و اسکلتی، اختلالات عصبی، پدیده چربی، پدیده مهم سالمندی، بیماری دیابت، تحرک بسیار ناکافی و همین طور به حضور تکنولوژی در زندگی و سبک غلط زندگی می توان اشاره نمود .

زمانی که به این پدیده ها نگاه می کنیم، می بینیم که با واکسن ها، آنتی بیوتیک ها و … نمی توان به جنگ این بیماری ها رفت . زمانی که چهره بیماری ها تغییر کرد، قطعا باید روش های درمان و برخورد بیماری ها، تغییر کند .

در صورتی که به این بیماری ها دقت کنیم در می یابیم که نقش توانبخشی به ویژه فیزیوتراپی بسیار حائز اهمیت است . این موضوع در کشور های پیشرفته و در حال توسعه مورد توجه زیادی قرار گرفته است .

تاثیر فیزیوتراپی در درمان بیماری ها
تاثیر فیزیوتراپی در درمان بیماری ها

فیزیوتراپی چیست ؟

فیزیوتراپی یک روش موثر در درمان بیماری ها به شمار می آید . در فیزیوتراپی با استفاده از گرما، نور، صوت، دستگاه های الکترونیکی و الکتروتیک، آب درمانی و با استفاده از لیزر، امواج فراصوت و مادون قرمز می باشد . همچنین با استفاده از یک نوار خاص، سوزن های خشک (سوزن های مخصوص فیزیوتراپی) نیز می باشد . در حقیقت فیزیوتراپی بدون درمان های دستی معنا ندارد .

فیزیوتراپی یک روش غیر تهاجمی و بدون نیاز مصرف دارو برای بهبود بعضی از مشکلات جسمی است . این روش افراد را تشویق می کند تا با انجام یک سری حرکات و تغییر سبک زندگی از بروز آسیب های بعدی پیشگیری کند یا آسیب های به وجود آمده را سریع تر درمان کند .

فیزیوتراپی به روش های مختلفی به بهبود درد کمک می کند که عبارت است از :

 • کاهش یا از بین بردن درد
 • پیشگیری از پیشرفت بیماری و عمل های جراحی
 • بهبود تحرک و بازیابی حرکات پس از سکته مغزی
 • پیشگیری از آسیب های ورزشی
 • پیشگیری از عدم تعادل و افتادن فرد
 • بهبود بیماران عروقی و دیابت
 • بهبود در بیماری های پوکی استخوان و آرتروز
 • بهبود در درمان انواع درد های مفاصل
 • بیماری های روماتیسم
 • بهبودی پس از اعمال جراحی ارتوپدی
 • انحراف در ستون فقرات و مفاصل
 • و …

اهمیت فیزیوتراپی

در خصوص اهمیت فیزیوتراپی متخصصین معتقدند که، فیزیوتراپی تنها در درمان دردهای مفاصل در بزرگسالی و در اثر تروما موثر خواهد بود، بلکه فیزیوتراپی از دوران کودکی تا سالمندی نیاز است که در این سیر تکامل فیزیوتراپی وجود داشته باشد و توصیه های به افراد نمایید تا سبک زندگی شما را مورد بررسی قرار دهد .

چه زمانی باید به فیزیوتراپی مراجعه نمایم ؟

معمولا پزشکان فرد را برای ادامه درمان بیماری، فیزیوتراپی تجویز می کنند . تعداد جلسات درمان بیماری ها با فیزیوتراپی با توجه به نوع بیماری متفاوت می باشد . در صورتی که مبتلا به بیماری هستید بهتر است به منظور پیشگیری از پیشرفت بیماری ها و عمل های جراحی به پزشک مراجعه نمایید تا در صورت لزوم به درمان توانبخشی و فیزیوتراپی بپردازید .

کلینیک چند تخصصی درد پردیس با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . جهت درمان و انتخاب روش درمانی مناسب با توجه به شرایط خود می توانید با متخصصین درد در کلینیک درد در تهران مشورت نمایید، برای مشاوره تخصصی با شماره های ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک درد پردیس مراجعه کنید .

حیطه ی فعالیت فیزیوتراپیست

معمولا فیزیوتراپیست به درمان بیماری ها در حیطه ی زیر می پردازد که عبارت است از:

 • بیماری های مغز و اعصاب
 • بیماری های قلبی عروقی و تنفسی
 • بیماری های روماتیسمی و پوستی
 • بیماری های ارتوپدی و آسیب های ورزشی
 • سوختگی
 • سلامت زنان

نتیجه گیری

امروزه نیاز نظام سلامت به رشته فیزیوتراپی بیشتر احساس می شود . انسان در تمام مراحل رشد به فیزیوتراپیست نیاز دارد . فیزیوتراپی در درمان بیماری های مختلف بسیار موثر می باشد . در صورتی که مبتلا به بیماری هستید و از پیشرفت بیماری و انجام عمل های جراحی می ترسید بهتر است بدون اتلاف وقت به کلینیک درد مراجعه نمایید تا به درمان خود به واسطه طب فیزیکی و فیزیوتراپی بپردازید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید .


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.


تماس با کلینیک پردیس

تلفن تماس: ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰

آدرس: تهران، خیابان ولی عصرپایین تر از مطهری کوچه حسینی راد پلاک ۴۸ طبقه همکف

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 09:00-19:00

پنچشنبه 09:00 – 13:00

جمعه: تعطیل

آخرین مطالب

logo-pardis-90

درمانگاه چند تخصصی درد پردیس کلینیک چند تخصصی درد پردیس، مجموعه ای است که جهت درمان دردهای مختلف بدن با دیدگاه تلفیقی برپا شده است در این کلینیک درمان درد با ترکیب روش های طب غربی مدرن و طب مکمل در کلینیک مجهز به دستگاه های پزشکی و درمانی روز جهان با متخصصین پزشکی انجام می گیرد.

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک درمان درد پردیس محفوظ می باشد

Call Now Button