بیوفیدبک

اکتبر 1, 2018 0
.jpg

بیوفیدبک

شاید خیلی از شما عزیزان اطلاعات کامل و جامعی از کاربرد و عملکرد بیوفیدبک نداشته باشید . بیوفیدبک یک درمان جدیدی است که خوشبختانه در کشور ما هم موجود می باشد . در بیوفیدبک ما فعالیت های مغزی را به خود فرد نشان می دهیم و فرد را از جریان امواج و فعالیت های مغزی آگاه می نماییم و فرد با آگاهی بر فرکانس و فعالیت های مغزیش شناخت کسب می نماید . همه ی ما دارای الگوهای مغزی مانند: آلفا، بتا، تتا و … هستیم که هر کدام فرکانس های مشخص و نرمال خود را دارند و اگر مشکلی برای ما پیش آید در واقع این الگوهای مغزی به هم ریخته شده اند و از حد نرمال خود یا بالا تر و یا پایین تر رفته اند .  در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

  • انواع بیوفیدبک
  • بیوفیدبک در روانشناسی
  • هزینه بیوفیدبک
  • بیوفیدبک مقعدی
  • بیوفیدبک روده
  • قیمت دستگاه بیوفیدبک
  • دستگاه بیوفیدبک فیزیوتراپی
  • بیوفیدبک واژن
بیوفیدبک
بیوفیدبک

بیوفیدبک چیست ؟

بیوفیدبک یا پس خوراند، تکنیکی است که به ما یاد می دهد چگونه کارکردهای بدنی خود مانند ضربان قلب، جریان خون، امواج مغزی، تنفس، درجه حرارت بدن، و دستگاه گوارش را به اختیار خود تنظیم کنیم، به این ترتیب قادر می شویم برده ی درد و ناراحتی نباشیم .

کاربرد بیوفیدبک

از بیوفیدبک در موارد بسیاری زیادی می توانیم استفاده نماییم . بسیاری از افراد که دچار آسیب های اسکلتی و عضلانی هستند، عصب آن ها آسیب دیده اند و قدرت عضلات آن ناحیه کاهش پیدا کرده است، از طریق این دستگاه می توانیم فعالیت عضله را ثبت کنیم . به شکل یک سیگنال های قابل دیدن و شنیدن است و می توان به بیمار آموزش داد که چطور عصب دچار مشکل شده است و با استفاده از این دستگاه آن را تقویت نمایید . با استفاده الکترود های که به بیمار متصل می شود می توان قدرت انقباض عضلات و روند درمان را نشان می دهد و به خوبی پیشرفت درمان را می توان از این طریق به بیمار نشان دهیم و در تمامی سنین کودکان، سالمندان و جوانان مورد استفاده قرار می گیرد .

بیوفیدبک چگونه عمل می کند ؟

وسایل الکترونیک مدرن برای نظارت بر فرآیندهای درونی بدن و آشکار کردن آنها، که اصطلاحا “پس خوراند” یا فیدبک نامیده می شوند، به کار می رود تا بتوانیم اطلاعات رسیده  از درون بدن را ببینیم یا بشنویم .

کلینیک تخصصی درد پردیس با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

برای نظارت به کارهای مختلف بدن دستگاه های مختلفی به کار می رود . بیوفیدبک درد یا ناراحتی ندارد . دستگاه بیوفیدبک اطلاعات رسیده از درون بدن را به صورت سیگنال هایی به بیمار نشان می دهد، و او با استفاده از تکنیک هایی مانند مراقبه (مدیتیشن)، نفس عمیق، و اهلش (ریلکسیشن)، یا تمرکز و تجسم می تواند کارکردهای بدنی را به اراده ی خود تغییر دهد و تنظیم کند . هنگامی که بدن و عضلات از سفتی در می آیند و “ریلاکس” می شوند، پوست گرم می شود، ضربان قلب آهسته و پیوسته و آرام می شود، و ذهن آرامش پیدا می کند درد غالبا کاهش می یابد و گاهی، حتی از بین می رود . پس هدف از بیوفیدبک کنترل درد به کمک نیروی اراده است .

بیوفیدبک یا پس خوراند می تواند به کنترل درد یا ناراحتی های همراه با بیماری های دیگر، مانند کمر درد، گردن درد، میگرن ها و سر دردهای تنشی، کشش ها یا تنش های ماهیچه ای و آسیب ها، و اختلال مفصل گیجگاهی – آرواره ای (TMD) کمک کند . افزون بر آن معلوم شده است که بیوفیدبک برای درمان بسیاری از اختلالات دیگر مانند آسم، بیماری های قلبی، سوء هاضمه، فشارخون بالا، بیخوابی و گر گرفتگی مفید است .

آثار جانبی بیوفیدبک

بیوفیدبک هیچ نوع آثار جانبی سوء ندارد . اما درباره ی موثر بودن این روش نسبت به روش های درمانی دیگر اتفاق نظر وجود ندارد . بعضی ها مدعیند استفاده از رفتار درمانی های دیگر مانند: هیپنوتیسم و ریلاکسیشن یا و اهلش پیشرونده، برای درد بر بیوفیدبک برتری دارد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید .

برخی از خدمات کلینیک درد پردیس :

درمان دیسک کمر

درمان آرتروز گردن

اوزون تراپی

کمر درد


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.


تماس با کلینیک پردیس

تلفن تماس: ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰

آدرس: تهران، خیابان ولی عصرپایین تر از مطهری کوچه حسینی راد پلاک ۴۸ طبقه همکف

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 09:00-19:00

پنچشنبه 09:00 – 13:00

جمعه: تعطیل

logo-pardis-90

درمانگاه چند تخصصی درد پردیس کلینیک چند تخصصی درد پردیس، مجموعه ای است که جهت درمان دردهای مختلف بدن با دیدگاه تلفیقی برپا شده است در این کلینیک درمان درد با ترکیب روش های طب غربی مدرن و طب مکمل در کلینیک مجهز به دستگاه های پزشکی و درمانی روز جهان با متخصصین پزشکی انجام می گیرد.

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک درمان درد پردیس محفوظ می باشد

Call Now Button