درد شانه

درد شانه

یکی از دردهای شایع درد در ناحیه شانه می باشد . بسیاری از افراد درد شانه را تجربه کرده اند . ساده ترین شکل درد در ناحیه شانه این است که به هنگام حرکت دست، شانه دچار درد می شود و در موارد پیشرفته تر می تواند خود را به صورت محدودیت شدید در محدود حرکتی مفصل شانه نشان دهد .

درد شانه

درد شانه

متناسب با تشخیص پزشک و با توجه به علت ریشه و میزان درد، درمان مشخص می شود . اما اگر درد ناشی از گرفتگی عضله باشد می توان با ماساژ دادن درد را برطرف کرد .

علل درد های انتشاری شانه

شانه درد علت های مختلفی دارد در خیلی مواقع شانه درد به علت خود شانه نیست و تحت تاثیرعوامل مختلفی به وجود می آید . مهمترین علت شانه درد در سمت چپ به علت حمله قلبی می باشد . معمولا درد ناگهانی در ناحیه شانه و بدون هیچ ضربه ای ممکن است منشا آن از ناحیه قلب باشد .

هر کدام از احشاع بدن می توانند باعث بروز درد  در ناحیه شانه شود . به طور مثال درگیری های کبد و کیسه صفرا درد آن ها به سمت راست شانه زده می شود . ریه و دیافراگم درد آن ها به گردن و شانه زده می شود . از دیگر عوامل درد شانه دیسک گردن می باشد یکی از راه های تشخیص درد شانه با منشا گردن معمولا درد با حرکات گردن بیشتر می شود.

از دیگر علل دردهای شانه

ماندن در وضعیت های طولانی مدت بدون هیچ گونه حرکت

انجام دادن حرکات طولانی مدت

انجام حرکت های مختلف به صورت مکرر

تشخیص علت درد شانه

زمانی که فردی به درد شانه مبتلا می شود برای تشخیص علت درد با حرکت شانه درد فرد تشدید و یا خفیف نمی شود در این صورت می توان تشخیص داد علت درد شانه ناشی از خود شانه نمی باشد .

درمان درد شانه

درمان بدون جراحی درد شانه

معمولا درمان به صورت پلکانی و درمان های فیزیکی است و از گرما برای افزایش دامنه حرکات شانه و همین طور از داروهای ضد التهابی و تزریقات موضعی کورتون در ناحیه شانه در صورت لزوم می توان استفاده نمود . از دیگر موارد درمانی استفاده از لیزر درمانی و اولتراسوند و همچنین ورزش های درمانی و فیزیوتراپی که در بیماران تجویز می شود کمک گرفت .

کلینیک تخصصی درد پردیس با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۸۸۹۱۶۳۰۱ – ۸۸۹۲۵۴۳۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

از دیگر روش های درمان درد شانه انجام تزریقات داخل شانه می باشد که در مورد تزریقات و دیگر روش های درمان ابتدا باید شرایط عمومی فرد مورد بررسی قرار گیرد . به طور مثال مفصل فردی که دچار چسبندگی شده است در صورتی که فرد به بیماری دیابت مبتلا باشد نمی تواند تزریقات انجام دهد و باید مقداری کلی نگرتر نگاه شود.

نوع روش درمان با توجه به شرایط عمومی فرد مشخص می شود، بهترین روش های درمانی تحت نظر متخصص تعیین می شود.

درمان با جراحی درد شانه

گاهی اوقات درمان درد شانه از طریق جراحی درمان می شود که جراحی ناحیه شانه به روش بسته آرتروسکوپی شانه و نوع دیگر روش های جراحی به صورت باز جراحی تعویض مفصل شانه می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید .

برخی از خدمات کلینیک درد پردیس :

درمان دیسک کمر

درمان آسیب های ورزشی

اوزون تراپی

بیوفیدبک

2 thoughts on “درد شانه

 1. پالیز - آذر ۸, ۱۳۹۷ در ۲:۴۸ ب.ظ

  سلام خدا قوت، من الان حدود دو ماه که شانه ام درد میکنه و هر چقدر هم با پماد های مختلف ماساژ دادم اصلا دردش اروم نشد خواستم ببینم باید چه کار کنم و اینکه من کارم با کامپوتر این هم روی درد شانه ام تاثیر داره . تشکر میکنم از مطالب خوبتون و ممنون میشم جوابم را بدهید

  پاسخ
  • pardisclinic - آذر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۵ ق.ظ

   سلام بهتر است اول معاینه صورت بگیره
   و شایعترین علت نقاط درد دردناک در عضلات ست که در کلینیک درد درمان میگردد

   پاسخ

پاسخ

Call Now Button